Обобщение на НФЛ: Билс, Бъкс и Стийлърс достигат до плейофите, докато Беличик страда в сняг
Снимка: theguardian.com
The Guardian | 2024-01-07 | 00:01:06

Загубата на Джаксънвил предава спортове на Бъфало и ПитсбъргПатриотс завършва болезнения сезон със загуба на Джетс

Тревър Лорънс имаше всички шансове да поведе Jacksonville Jaguars в плейофите за втора поредна година като шампиони на AFC South. Той спря далеч от голлинията при 7:13 преди края, а също така обърна топката при падания при 1:47 преди края, докато Tennessee Titans елиминираха Jaguars от плейофния лов в последната неделя от редовния сезон.

Ягуарс (9-8) дойдоха, нуждаейки се от победа, за да спечелят втора поредна титла на AFC South за първите си последователни корони от 1998 г. и 1999 г. Техните 28-20 загубата прави Хюстън шампион в дивизията, което коства единствения път на Ягуарс в следсезона, след като Питсбърг също спечели в събота.

Джаксънвил контролираше съдбата си, след като започна с 8-3, но завърши с пет загуби от шест. Лорънс, който се завърна, след като изчезна миналата седмица с изкълчено рамо, беше засечен два пъти в неделя. Jaguars също обърнаха топката при падания три пъти – два пъти през последните седем минути.

Лорънс се опита да събере Jaguars от пасив от 15 точки с 14 ярда TD пас към Евън Енграм в началото на четвъртата четвърт.

Титаните, с най-скъпата защита на NFL в своите 20, спряха Лорънс на крак, докато той се опитваше да стигне до топката до голлинията при четвърти и гол от линията на един ярд.

Ягуарс имаха един последен шанс, връщайки си топката при оставащо време 2:18 и без таймаути наляво. Дълбокият пас на Лоурънс излезе от върховете на пръстите на Калвин Ридли, след което Лоурънс хвърли незавършен при следващите две падания, като последният не беше близо до Енграм.

Победата на Тенеси прави тексасците шампиони на AFC South и семето № 4. Те ще приемат поставения под номер 5 Кливланд в кръга с уайлдкард. И Питсбърг, и Бъфало спечелиха местата за плейофите, като Джаксънвил беше елиминиран.

Оставени мъртви в средата на декември, Стийлърс така или иначе се връщат към плейофите. Питсбърг спечели място с уайлдкард, когато Тенеси разстрои Джаксънвил, давайки на Стийлърс място в плейофите, което изглеждаше малко вероятно след пропуск от три мача, включващ загуби от ниските Аризона и Нова Англия. Питсбърг се върна и завърши сезона с поредица от три победи, кулминираща с победа над съперника Балтимор през седмица 18. Питсбърг не е печелил мач след сезона, откакто победи Канзас Сити в дивизионния кръг през 2016 г.

< h2 id="tampa-bay-buccaneers-9-0-carolina-panthers">Тампа Бей Бъканейърс 9-0 Каролина Пантърс

Чейс Маклафлин вкара три гола от игра, Тампа Защитата на Бей се отказа и Buccaneers спечелиха третата си поредна титла на NFC South с победа с 9-0 в неделя над Carolina Panthers.

Тампа Бей (9-8) бяха изправени пред сценарий „всичко или нищо“ навлизайки в неделния мач с победа, осигуряваща място в плейофите, и загуба, водеща до елиминация.

Buccaneers не бяха особено впечатляващи в атака с Бейкър Мейфийлд удържа 137 ярда, но защитата – подпомогната от няколко самонанесени рани от Каролина – направи достатъчно, за да задържи Пантерите извън борда.

Пантерите завършиха с лигата с най-лош рекорд 2-15 и дори нямат утехата, че са избрани под номер 1 в тазгодишния драфт, след като го размениха с Chicago Bears, за да могат да се придвижат нагоре и да изберат Брайс Йънг през 2023 г.

Атланта Фалкънс 17–48 Ню Орлиънс Сейнтс

Дерек Кар подаде за четири тъчдауна, за да издигне Ню Орлиънс Сейнтс над Атланта Фалкънс с 48-17, но и двата отбора пропуснаха шанса да спечелят дивизията, когато Тампа Бей победи Каролина. Или Ню Орлиънс, или Атланта щяха да спечелят NFC South, като спечелят финала си от редовния сезон, ако Buccaneers бяха загубили. Ню Орлиънс все още може да се пребори с уайлдкард място на NFC със загуби от Сиатъл и Грийн Бей по-късно в неделя.

Ню Йорк Джетс 17–3 New England Patriots

Брийс Хол се втурна за 174 ярда и късен тъчдаун и Ню Йорк Джетс прекъснаха серия от загуби от 15 мача срещу Пейтриътс със 17- 3 победи в това, което можеше да бъде последният мач на Бил Беличик като треньор на Нова Англия. Грег Зуерлайн вкара три гола от полето, за да помогне на Джетс да спечелят първата си победа над Патриотите след победата в продължение през декември 2015 г. Рекордът на Патриотите 4-13 е най-лошият резултат в 29-годишната треньорска кариера на Беличик в NFL. Беличик и собственикът на отбора Робърт Крафт се очаква да се срещнат в понеделник, за да обсъдят бъдещето на треньора с франчайза след 24 сезона.

Минесота Викингс 20–30 Детройт Лайънс

Сам ЛаПорта успя да улови тъчдаун от два ярда в средата на първата четвърт, но по-късно накуца от терена с контузия в коляното при победата на Детройт Лайънс над Минесота Викингс. Контузията на LaPorta е зловещо развитие за шампиона на NFC North Lions, който трябва да бъде домакин на плейофен мач следващия уикенд. Детройт можеше само да се надява да подобри класирането си в плейофите с едно място, но треньорът Дан Кембъл все пак избра да играе титулярите си. Лъвовете завършиха 12-5, изравнявайки рекорда на франчайза за победи. Викингите паднаха до 7-10 и техните далечни надежди за плейофи приключиха.

Кливланд Браунс 14–31 Синсинати Бенгалс

Джейк Браунинг хвърли три подавания за тъчдаун, Джо Миксън се втурна към рекордните за сезона 111 ярда и резултат, а Синсинати Бенгалс постигнаха лесна победа над отбора на Кливланд Браунс, който почива по-голямата част от титулярите си преди плейофите. Заключен като поставен под номер 5 в AFC, Кливланд бяха доволни да изиграят редовния сезон с дубльори. Куотърбекът Джо Флако, звездата в защитата Майлс Гарет, приемникът Амари Купър и корнербекът Дензъл Уорд бяха сред титулярите на Браунс, които не играха. Синсинати завърши с 9-8, техният трети пореден сезон над 0,500 и всеки отбор в AFC North имаше рекорд за победи.

Източник: theguardian.com